Prawo spadkowe

Usługi Arslex - Centrum Prawnicze w zakresie prawa spadkowego obejmują pomoc prawną odnośnie wszelkich zagadnień związanych z pojęciem dziedziczenia majątku.

Dla osób, które chcą przekazać swój majątek na wypadek śmierci, czyli przyszłym spadkodawcom, pomagamy sporządzić ważny testament, informujemy jak wydziedziczyć osobę, której nie chcemy przekazać naszego majątku, doradzamy czy lepiej przekazać majątek za pomocą testamentu, czy też darowizny.

Każdej osobie, która uzyskały, bądź chciałyby uzyskać spadek, zwanej w nomenklaturze prawnej spadkobiercą, udzielamy informacji, komu i w jakiej części przysługuje spadek. Pomagamy jej ubiegać się o zachowek, przedstawiamy jak wygląda postępowanie spadkowe, jak je wszcząć i jak przygotować się na rozprawę w sądzie. Jeśli chcieliby Państwo wiedzieć, jakie są sposoby dziedziczenia, jakie dokumenty należy zebrać, kiedy skorzystać z postępowania sądowego, a kiedy z usług notariusza koniecznie umówcie się na spotkanie z prawnikiem w naszej kancelarii w Bydgoszczy.

Nie zależnie od tego czy został sporządzony testament, czy też nie każdy spadkobierca ma trzy warianty wyboru. Może przyjąć spadek wprost, z dobrodziejstwem inwentarza, bądź też w całości go odrzucić. Naszym zadaniem jest analiza całej sytuacji prawnej i doradzenie, który z tych trzech wariantów w Państwa sprawie jest najkorzystniejszy. Pozwoli to zapobiec przykrym konsekwencjom dziedziczenia, jakim jest przejęcie po spadkodawcy długu. Zwrócić jednak należy uwagę, aby do tego nie dopuścić konieczne jest zachowenie określonego przepisami prawa terminu. Dlatego też zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią w możliwie najszybszym czasie.

Po uzyskaniu spadku, pomagamy również przeprowadzić postępowanie w zakresie działu spadku. Dzięki temu będziecie mogli Państwo w pełni i swobodnie dysponować odziedziczonym majątkiem.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług.